#Challange Rafał Kusiek

Piątek 01.10.2020 r. był w naszym przedszkolu dniem charytatywnym – dniem bezinteresownej pomocy innym, będącym w potrzebie ludziom. Niedaleko nas, w Ściborowicach, mieszka 15-letni Rafał Kusiek, zmagający się z chorobą nowotworową, w wyniku której w minione wakacje stracił nogę. Gdy wielu z nas korzystało z letniej pogody, chłopiec podjął trud rehabilitacji i zbiórkę pieniędzy na protezę. Rafał należy do Ochotniczej Straży Pożarnej i to właśnie strażacy zapoczątkowali akcję pomocy, aby uzbierać potrzebną kwotę. Dołączyło do niej już wiele szkół, przedszkoli, Parafii, organizacji. Także i nasze przedszkole postanowiło pomóc! Mimo pochmurnej i niepewnej pogody dzieci wspólnie z paniami zebrały się na przedszkolnym placu zabaw, aby wykonać specjalny „challenge” polegający na zrobieniu 10 przysiadów. Zadanie zostało wykonane śpiewająco! A dzięki zaangażowaniu rodziców mamy nadzieję, że także i Rafał jest coraz bliżej uzyskania potrzebnej kwoty pieniędzy.

W imieniu Rafała Kusiek serdecznie dziękujemy za okazane serce!